ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


remember me

 

МАН

 Національний центр "Мала академія наук України" (МАН) | Міністерство освіти і науки України

 

Мала академія наук України (далі МАН) – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.

 

24 листопада 2023 

 

Щороку багато талановитої молоді з закладів освіти Чорноморської громади готуються, щоб презентувати та захистити свої науково-дослідницькі роботи та напрацювання перед аудиторією.

В цьому році 24 листопада на базі Центру позашкільної освіти м. Чорноморська та Центру ПРПП пройшов І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
У приміщенні Центру ПО були проведені захисти з таких відділень, як:
"Українська література", "Біологія та хімія". В кожному напряму учасники посіли призові місця. В секції "Українська література" І місце посіла - Мачинська Людмила, ІІ місце розділили між собою Котенко Анастасія та Юрченко Лізавета, ІІІ місце - Врублевська Ксенія; "Загальна біологія" - Блінова Марія - І місце; "Охорона довкілля" - Сікорська Поліна - І місце; "Біологія людини" - Франчук Вероніка - ІІІ місце; "Екологія"- Волкова Дарина - І місце; "Хімія" - Грибонос Людмила - І місце
Також, на базі Центру ПРПП були відділення «Математика», «Мовознавство» та "Фізика і астрономія". Учасники посіли такі місця: "Математика" - Табунщик Дмитро - І місце; «Англійська мова» - Литвінов Іван - ІІІ місце; "Фізика та астрономія" - Прасолов Олександр - І місце.
Вітаємо переможців і бажаємо успіхів у ІІ обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Дякуємо, за організацію та проведення конкурсу Ірині Петриченко, заступнику директора Центру позашкільної освіти м. Чорноморська та Маргариті Шевчук, консультантці Центру ПРПП м. Чорноморська.

 

  

  

 

  

 

 

 

 2 ГРУДНЯ 2022

 

 З ініціативи Центру ПО та на території Центру ПО та ЦПРПП. в  м.Чорноморську відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу–захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук. Цього року цей щорічний конкурс проходив в непростих умовах воєнного часу. Захист проходив у секціях математики, біології, екології, психології, англійської мови, української літератури.

  Цього року дослідницькі роботи захищали не лише старшокласники, але і учні 7-8 класів теж робили свої перші спроби. Наймолодшою учасницею стала Пєнова Юлія, учениця 7 класу Олександрівського закладу загальної середньої освіти (керівник С.В.Ільїна), яка на суд журі представила роботу «Числові велетні навколо і всередині нас» (ІІІ місце).Учениця 8 класу цієї ж школи Телюфанова Вікторія (керівник О.Г.Петріна) досліджувала тему «Використання метафор у піснях для дітей, як засіб вивчення англійської мови» (ІІІ місце). «Використання англійської мови в онлайн спілкуванні підлітков»- це тема роботи Ботвінцевої Аліси, учениці 10 класу Чорноморського економіко-правового ліцею №1 (керівник О.І.Волошина), ІІ місце. У секціях біології, екології, психології захищали роботи вихованці Центру позашкільної освіти: Пихтєєва Вероніка з дослідженням
«Акваріум, як хіміко- біологічний об’єкт» (керівник В.С.Браташ), ІІ місце; Хасан Алія представила «Дослідження впливу стресу на фізіогноміку людини» (керівник Л.А.Мошняга), ІІ місце; вихованці Місяць Ілля та Олександра надали роботу на тему «Елементи озеленення в умовах українського степу» (керівник Т.П.Місяць), ІІ місце. 
Н.В.Алексєєнко, вчитель Чорноморського ліцею №4, стала керівником одразу двох дослідницьких робіт з української літератури. Одна з її учениць Погорілова Олександра аналізувала драматургію Марка Кропівницького (ІІ місце). А переможницею І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук цього року стала Юрченко Єлизавета Юріївна, учениця 10 класу Чорноморського ліцею №4, яка захищала дослідницьку роботу  «Народнопоетичні символи. Використання їх у творчості поетів та прозаїків» (І місце). Зараз освіта переживає складні часи. Але тим цінніше, що в закладах освіти не припиняється дослідницька діяльність, як і раніше, знаходяться зацікавлені учні й мудрі вчителі, які допомагають вихованцям робити перші кроки в науково- дослідницькій роботі.